» ورود به مناقصات «


اخبار سایت


نمایش همه اخبار

گروه های خبری:
عمومی     تخصصی     فلوراید تراپی     اخبار تعالی    
اجرای پرونده الکترونیک
گروه خبر: عمومی
۱۲ آذر ۱۳۹۶ [۱۸:۰۶]
•پرونده الکترونیکی چیست؟
پرونده الکترونیک یعنی پیاده سازی سامانه اطلاعاتی به صورت کاملا یکپارچه که قابلیت کاربری و استفاده در طیف گسترده ای از مراکز بهداشتی و درمانی را داشته باشد. پرونده الکترونیک یک مجموعه جامع و سازماندهی شده الکترونیکی داده‌ها، دموگرافیکی، مالی است که مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، ارایه شده به یک فرد را مستند می‌کند.
•پرونده الکترونیکی با چه هدفی اجرا می شود؟
یکی از عمده‌ترین اهداف اجرای پرونده الکترونیک سلامت، توسعه و پیاده سازی یک سامانه اطلاعاتی موثر، کارا و منطبق بر استانداردهای خاص، اطلاعاتی، پویا و انعطاف پذیر در راستای مواجهه با نیازهای جدید، و کاهش هزینه‌ها در همه ابعاد است.
•مزایای پرونده الکترونیکی برای بیماران دندانپزشکی امام خمینی (ره)
- بهبود نتایج درمان و سرعت بخشیدن به ارائه خدمات
- امکان بررسی سیستمانیک اطلاعات بیماران
- افزایش مشارکت بیمار در مراقبت های بعد از درمان
- امکان آموزش و تسهیم متخصصان و کاهش خطاهای پزشکی
- بهبود نظارت بر خدمات بهداشتی و دندانپزشکی
•تاریخچه ایجاد پرونده الکترونیکی در مرکز دندانپزشکی امام خمینی (ره) از چه زمانی است؟
از اواخر سال 1388، تمامی عکس های گرافی دندانپزشکی در مرکز به صورت دیجیتالی بر روی رایانه نصب شده بر یونیت دندانپزشکی پزشک ارسال می شود. این اولین قدم در راه تولید پرونده الکترونیکی بود. بعد از آن توانستیم هسته اصلی نرم افزار، زیر سیستم های مالی و مدیریتی را تولید و از سال 1394 آنرا جایگزین نرم افزار قدیمی نماییم. از اوایل سال 1395 به دستور مدیریت محترم مرکز جناب آقای مهندس رفیعی اقدام جدی جهت تحقیق و پژوهش و تولید یک نرم افزار بومی پرونده الکترونیکی بعمل آمد. تا کنون نرم افزار مورد نظر تولید و تهیه شده و در مرحله تست و توسعه اولیه می باشد.
•سطوح اجرایی و افراد درگیر در پرونده الکترونیکی :
در سه سطح: پزشک و دستیار، منشی های پذیرش و مدیران قسمت های درمانی
•فرآیند پرونده الکترونیکی در مرکز دندانپزشکی امام خمینی (ره)
بیمار بعد از ورود به مرکز و تشکیل پرونده و گرفت آی دی و بارکد خود و اخذ اثر انگشت به بخش تشخیص مراجعه می نماید. در این بخش طرح درمان های اولیه ایشان به همراه مشاوره های مورد نیاز و تصاویر گرافی درخواست شده در پرونده الکترونیکی بیمار ذخیره می شود. بیمار بعد از دریافت اطلاعات ذکر شده در برگه راهنمای بیمار می تواند به بخش های مورد نظر مراجعه و دریافت خدمت نماید. پزشک بعد از باز نمودن پرونده بیمار در رایانه متصل به یونیت دندانپزشکی خود از هشدارهای پزشکی بیمار باخبر شده و می تواند طرح درمانهای بیمار را بررسی نموده و جواب مشاوره های ایشان را انتخاب نماید. بعد از مراحل بررسی و جواب مشاوره پزشک سرویس های ارائه شده را ثبت نموده و به میز کار منشی ارسال می نماید. منشی بعد از بررسی های لازم قبض بیمار را صادر و تاریخچه مالی وی را کامل می نماید. - تمامی مراحل فوق بدون برگه کاغذی انجام می پذیرد و این امر ما را به مجموعه بدون کاغذ بیش از پیش نزدیک نموده و باعث می شود هم بیمار بهترین خدمات را در کمترین زمان و بدون وقفه دریافت نماید هم مرکز اطلاعات کامل بیماران را ثبت و ضبط شود.
• تاریخ اجرای پرونده الکترونیکی در مرکز دندانپزشکی امام خمینی (ره) :
یکم مهر ماه 1396 به طور رسمی اجرا گردید.
•مرکز تخصصی دندانپزشکی امام خمینی (ره) تنها دندانپزشکی الکترونیک در ایران
منبع:

نشانی و تلفن


  • نشانی: بلوار کشاورز، خیابان فلسطین شمالی، کوچه شهید فیروز دهقان(هشتم)، پلاک 26
  • تلفن: 4-88951841
  • دورنگار: 88963607