» ورود به مناقصات «


اخبار سایت


نمایش همه اخبار

گروه های خبری:
عمومی     تخصصی     فلوراید تراپی     اخبار تعالی    
نخوردن صبحانه دندان را خراب می کند
گروه خبر: عمومی
۱۳ آبان ۱۳۹۰ [۱۷:۴۱]
نخوردن صبحانه دندان را خراب می کند
خبرگزاری ایسکانیوز:
تحقیقات جدید نشان می دهد کودکانی که در سنین دو تا پنج سالگی صبحانه نمی خورند، در مقایسه با کودکانی که هر روز صبحانه می خورند، تقریبا چهار برابر بیشتر احتمال دارد تا مبتلا به پوسیدگی دندان شوند.
به گزارش خبرنگار گروه علمی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز "، مریم یوسفی زادگان، کارشناس واحد بهداشت مدارس مرکز بهداشت شرق اهواز با بیان این مطلب، افزود:
تحقیقات قبلی نشان می دهد که کودکانی که در خانواده های فقیر زندگی می کنند، کمتر احتمال دارد تا در صورت پوسیدگی دندان به پزشک مراجعه کنند و تعداد دندان های خراب درمان نشده در آنها بیشتر است.
وی تصریح کرد:
کودکانی که در خانواده ها ی فقیر زندگی نمی کنند اما از صبحانه خوردن فرار می کنند و همچنین میوه و سبزی مصرف نمی کنند، بیشتر احتمال دارد تا نسبت به کودکان فقیر دچار پوسیدگی شوند.
یوسفی زادگان افزود:
محققان در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های مریلند با مطالعه و جمع آوری اطلاعات از بیش از چهار هزار کودک دریافتند، تنها 23 درصد از کودکانی که هر روز صبحانه می خورند، دچار پوسیدگی دندان می شوند در حالی که کودکانی که از صبحانه خوردن فرار می کنند 34 درصد آنها دچار پوسیدگی می شوند، 18 درصد از کودکانی که حداقل پنج وعده از میوه و سبزی در روز استفاده می کنند، دارای دندان های خراب هستند در صورتی که 26 درصد از کودکانی که کمتر از این مواد استفاده می کنند، به خرابی دندان مبتلا می شوند.
این کارشناس بهداشت مدارس مرکز بهداشت شرق اهواز تاکید می کند:
محققان می گویند نوجوانانی که از صبحانه خوردن فرار می کنند، بیشتر احتمال دارد تا در طول روز اسنک هایی که سرشار از قند است مصرف کنند.
وی صبحانه را به دلیل دارا بودن مواد مغذی برای کودکان بسیار مفید خواند و افزود: شیری که هنگام صبحانه خورده می شود، به پیشگیری از پوسیدگی دندان ها کمک می کند.
منبع: خبرگزاری ایسکانیوز

نشانی و تلفن


  • نشانی: بلوار کشاورز، خیابان فلسطین شمالی، کوچه شهید فیروز دهقان(هشتم)، پلاک 26
  • تلفن: 4-88951841
  • دورنگار: 88963607