» ورود به مناقصات «


اخبار سایت


نمایش همه اخبار

گروه های خبری:
عمومی     تخصصی     فلوراید تراپی     اخبار تعالی    
نقش دندان پزشکان در مقابله با دیابت
گروه خبر: عمومی
۲۹ مرداد ۱۳۹۰ [۱۴:۱۴]
به گزارش هلث‌دی، پژوهشگران کالج دندان‌پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک می‌گویند چکاپ معمول دندان‌پزشکی با شناسایی افراد مبتلا به دیابت که از بیماری‌شان بی‌خبر هستند، فرصتی را در اختیار دندان‌پزشکان قرار می‌دهد تا به مقابله با همه‌گیری دیابت کمک کنند.
سرپرست این پژوهش، پزشک ایرا لامستر می‌گوید: «بیماری پریودنتال یک عارضه زودرس دیابت است و 70 درصد آمریکاییان دست کم سالی یکبار به دندان‌پزشک مراجعه می‌کنند اما پیش از این، نقش دندان پزشکی در شناسایی زودرس دیابت مورد بررسی قرار نگرفته بود.» پژوهشگران 600 نفر را که به یک کلینیک دندان‌پزشکی مراجعه می‌‌کردند و هرگز به آنها گفته نشده بود که به دیابت یا پیش‌‌دیابت مبتلا هستند، مورد بررسی قرار دادند. از میان این گروه افراد، حدود 530 بیمار گزارش کردند حداقل یک عامل خطرساز برای بیماری مانند فشار خون بالا یا چاقی دارند. بافت‌های اطراف دندانی این بیماران معاینه و از آنها آزمایش خون برای ارزیابی دیابت گرفته شد. این پژوهشگران دریافتند ارزیابی تعداد دندان‌های از دست‌رفته و درصد حفره‌های پریودنتال عمیق می‌تواند به شناسایی زودرس افراد مبتلا به دیابت یا پیش‌‌دیابت شناخته‌نشده کمک کند.
این پژوهشگران می‌گویند از آنجا که از هر 4 نفر آمریکایی مبتلا به دیابت نوع 2، 1 نفر تشخیص داده نشده باقی می‌ماند، یافته‌های آنها یک راه نسبتا ساده برای کمک به مقابله با همه‌گیری دیابت است.
منبع: سلامت

نشانی و تلفن


  • نشانی: بلوار کشاورز، خیابان فلسطین شمالی، کوچه شهید فیروز دهقان(هشتم)، پلاک 26
  • تلفن: 4-88951841
  • دورنگار: 88963607