» ورود به مناقصات «


مقالات


نمایش همه مقالات

گروه های مقالات:
علمی      فرهنگی     


بهداشت و تغذیــه در دندانپــزشکی

بهداشت و تغذیــه در دندانپــزشکی
اهمیت استفاده از نخ دندان و مسواک زدن به روش صحیح منافـع استفاده از مسـواک تقریباً برای همگان روشن است ولی اهمیت نخ دنـدان شاید تا حدی از نظرها دور مانده است مسواک می تواند سطوح دندان ها را تمیـز نماید ولی این نخ دندان است که قادر است در سطوح بین دندانی نفوذ کرده و آنفضاها را تمیز نماید . افرادی که از نخ دندان استفاده نمی کنند و تنها به مسواکزدن اکتفا می کنند دچار پوسیدگی های بین دندانی می شوند . همچنین استفـادهاز مسواک مناسب و روش مسواک زدن صحیح نیز در سلامت دندان ها و لثـه هانقش اسـاسی ایفـا می کنند. البتـه می توانیـد مسـواک منـاسب و روش صحیـح مسـواک زدن و استفاده از نخ دندان را از دندانپـزشک یا بهداشتکار دهان و دندان خود سـؤال کنیـد.
مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن غذا ممنوع
زمانی که غذا می خوریم قند موجود در غذا توسط باکتری های دهان تخمیر شده و اسیـد تولید می گردد این اسید مینـای دندان را ضعیف کرده و اگر در این موقع مسواک بزنیم مسواک می تواند به دندان ها آسیب بزند بهترین زمان برای مسواک زدن بین 30 تا 60 دقیقه پس از صـرف غذا است در این زمان اسیدیتـه دهان به حالـت خنثی درآمده و مسواک می تواند مفید واقع گردد . علاوه بر آن استفـاده از مسـواک های سخت و نیز، محکم مسـواک زدن می تواند به دنـدان آسیب بزند. بهتـر است از مسواک های متوسـط با برس های سرگـرد استفاده شود.
دشمن دندانتان را بشناسید
برخی تصور می کنند فقط مواد شیرین عامل خرابی دندان ها هستند غافل از اینکه برخـی از افـراد بجای ابـزار از دنـدان خـود برای شکستـن اجسـام سخـت مثـلآجیـل ها (فنـدوق، پستـه، بادام، ...) استفـاده می کنند و اینکـار بشدت به دندانهـا آسیب می رساند.
آیا مصرف قندهای مصنوعی برای دندان مضر است؟
امروزه در بعضی از خوراکی ها مانند آدامس ها از شیرین کننده های مصنوعی مثل : ساخـارین، آسپـارتام و زایلیتـول استفـاده می شود. خوشبختـانه این نـوع شیریـن کننده ها عامل پوسیـدگی دنـدان نیستند و حتـی بعضی از آنهـا مثل زایلیتـول که در آدامس ها کاربرد دارد با افزایش بزاق دهان مانع از پوسیـدگی نیز می گردد.البتـه در مـورد شیریـن کننده های مصنـوعی بایـد به نکـات توصیـه شـده روی بسته بندی این گونه خوراکی ها توجه نمود.
تأثیر خوردن غذا در ساعات آخر شب
بر اساس بررسی های اخیر خوردن غذا در ساعات آخر شب خطر پوسیدگی دنـدان را افزایـش می دهد. پژوهشگـران و دندانپـزشکان بر این باورند که دلیل ایـن امر کاهش جریـان بـزاق در شب ها است که موجب کاهش اثر محافظتی بـزاق روی دنـدان ها می شود و اثـر اسیـدی غذا بروی دنـدان ها بیشتر شده و پوسیدگی ها افـزایش می یابد.
نقش فلوراید در جلوگیری از پوسیدگی دندان
فلـوراید یک عنصر معدنی است که در جلوگیری از پوسیدگی دندانی بخصوص درکودکان و نوجوانان اهمیت بسزایی دارد. دندانپزشک محلول یا ژل یا وارنیش هایغلیـظ شده فلـوراید را بر اساس نیـاز کودک در دوره های 3 ماهه یا 6 ماهه بکار می برد. بعد از سـن 8 سالگی می تـوان از دهان شویـه های فلـوراید نیز استفـاده کرد.
چه میوه هایی موجب سفیدی رنگ دندان می شوند؟
خوردن کرفس و سیب بعلت داشتن سلولزهای رشته ای مانند یک مسواک طبیعیعمل کرده و می توانند با آرامی و بدون ضـرر دنـدان ها را تمیـز و سفید کنند. همچنیـن می توانند اثر رنگـدانه های ناشی از مواد غذایی را نیز از روی دنـدان هاپاک کنند توت فرنگی به علت داشتـن ماده ای موسوم به اسید مالیـک در سفیـد کردن دنـدان ها نقش مؤثری دارد
نکات مهم در مورد رژیم گیاه خواری در دندانپزشکی
افـرادی که رژیم گیـاه خـواری دارند به ویژه آن دسته که هیچ گونه مـواد غذایی دارای منشـأ حیـوانی را مصـرف نمی کنند، ممکن است دچـار کمبـود کلسیـم، ویتـامین D، ریبوفلاویـن، ویتامین B12 یا تمامی پروتئین ها شوند . بررسی ها نشان می دهد که با مصرف مقدار مناسب و متنوع ازمیوه ها، سبزی ها و حبوبات همچنیـن استفـاده از مولتی ویتامیـن ها و مکملهای غذایی بصورت روزانه (طبق دستور پزشک) می توان این کمبودها را جبران نمود .
نقش ویتامین ها خصوصاً ویتامین C در بهبود جراحت های ناشی از جراحی در دهان
تأثیـر ویتــامین C فـراوان و داشتـن رژیـم غذایی مناسب مملـو از ویتـامین هـا (استفاده از میوه ها، سبزیجات تازه و پروتئین ها به مقدار مناسب) در تسریع التیام زخـم های پس از جراحی به اثبـات رسیده است.

منبع: مدیریت آموزش و پژوهش


نشانی و تلفن


  • نشانی: بلوار کشاورز، خیابان فلسطین شمالی، کوچه شهید فیروز دهقان(هشتم)، پلاک 26
  • تلفن: 4-88951841
  • دورنگار: 88963607